Ingredience

Základem všech produktů firmy Green Angel jsou čtyři ručně sbírané mořské řasy, vzácné esenciální oleje a rostlinné extrakty.

Produkty  jsou založeny na spojení dvou starověkých metod Thalassoterapie ( použití mořské vody a mořských řas ) a aromaterapie          ( použití éterických olejů )

Jednotlivé ingredience:

Extrakt z řas

Ručně sklizené organické mořské řasy

Základem všech produktů firmy Green Angel jsou čtyři ručně sbírané irské mořské řasy.

Jejich unikátní extrakt z mořských řas obsahuje čtyři ručně nasbírané organické irské mořské řasy obsahující množství vitamínů a minerálů prospěšných pro pokožku. Tento extrakt obsahují všechny produkty Green Angel.

Bladderwrack Extrakt (Fucus vesiculosus) chaluha bublinatá. Slouží jako významný zdroj jódu. Vedle jódu obsahuje další stopové prvky jako bróm, draslík, hořčík, vápník, železo, měď, fosfor, chróm, zinek, mangan, selen a křemík. Ve složení chaluhy najdeme i polysacharidy ( laminarin, fukoidin ) , algináty, lipidy, a barviva mj. betakaroten nebo skvalen.

Chaluha činí pokožku měkkou, napomáhá hydrataci a podporuje její elasticitidu.

Knotted Wrack Extract (Ascophyllum nodosum) označovaná jako Kelpa.  Obsahuje velké množství vitamínů a stopových prvků. Vitamíny skupiny B ( biotin, kyselinu listovou, B4, B1, B2, B3 a B12 )  dále provitamín betakaroten a vitamíny C, D, E a K. Stopové prvky molybden, nikl, vanadium, titan, selen, kobalt, mangan, bór. Z minerálů to je zinek, měd, křemík, fosfor, železo, draslík, jód, hořčík, vápník, síra atd. Také obsahuje bílkoviny a vlákninu. Jako další řasy je často užívaná kvůli jódu, V kosmetice je používána jako tonikum, kožní kondicionér, proti akné a do výrobků pro ti celulitidě a striím.

Serrated Wrack (Fucus stratus) chaluha pilovitá. Tato řasa má široké uplatnění v péči o plet´a vlasy. Má výborné hydratační a antioxidační vlastnosti. Pokožku chrání a zpomaluje její stárnutí, Má zklidńující účinky. Rovněž se přidává do tělových krémů, sprchových gelů, šamponů a kondicionérů na vlasy. Obsahuje florotanin, který má antioxidační účinky, protizánětlivě řasa je bohatá na minerály, mangan, zinek, vápník, selen, jód a hořčík,

Irish Moss (Chondrus Crispus )  Irský mech

Tato řasa je silným antioxidantem a přírodním antibiotikem. Působí protizánětlivě. Irský mech je skvělým tonikem pro udržené mladistvé pokožky. Nejčastěji je používán pro vyhlazení vrásek.

Je bohatý na potřebné minerály ( mangan, hořčík, zinek, vápník aj. ) a esenciální nenasycené mastné kyseliny. Obsahuje vitamíny A,B,C,D,E a K, který je spojován s pružností pokožky.  Mimo jiné obsahuje aminokyseliny citrulin a arginin, které podporují růst a metabolismus buněk a chrání pokožku před UV zářením.

Extrakt z listů Aloe Vera

Aloe Vera je přírodním zázrakem pro pleť i pokožku celého těla. Silně podporuje regeneraci pokožky a má okamžité zklidňující účinky. Je skvělý pro podrážděnou pokožku , kterou uklidňuje a obnovuje.

Olej z meruňkových jader

Je vhodný k ošetření suché a citlivé pokožky, zejména kvůli vysokému obsahu mastných kyselin
a vitamínů, které obsahuje. Důležitou složkou je vitamín E, který zklidňuje pokožku a zpomaluje
proces stárnutí. Olej má také protizánětlivé účinky a využívá se k léčbě akné, ekzémů a lupénky.
V kosmetice se může vyskytovat také jako složka toaletních mýdel a balzámů. Olej se sám
o sobě velice dobře roztírá, rychle vstřebává do pokožky, působí proti bolesti, zánětu a nemá
dráždivý účinek, proto je ideální i jako masážní olej jak pro dospělé, tak pro děti a kojence.

Ženšen

Ženšen účinně zatočí s vráskami a jemnými linkami. Stimuluje v kůži produkci kolagenu, čímž je zajištěna pevnější a pružnější pleť, rozjasňuje, zaručuje mladistvý vzhled.

Arganový olej

Arganový olej působí silnými anti-aging účinky, perfektně a dlouhodobě ji hydratuje, vyrovnává na ní vrásky, pomáhá snižovat tvorbu kožního mazu.

Mořská levandule

Další zajímavou ingrediencí přidanou do produktů Green Angel představuje organická mořská levandule. Tato zajímavá rostlina se nachází na určitých pobřežích na světě a má aktivní složku, která kombinuje protizánětlivé a zpevňující účinky, které představují skvělé řešení při zpomalování známek stárnutí a podporuje tvorbu kolagenu a kyseliny hyaluronové.

Jasmín

Jasmín má skvělé účinky na pleť suchou, dehydrovanou nebo křehkou, protože napomáhá hojení, regeneraci a posiluje vlastní obranyschopnost pleti. Pomáhá hojení, desinfikuje a zabraňuje infekcím a je skvělým prostředkem proti ekzémům.

Neroli

Empty section. Edit page to add content here.

Tea tree oil

Díky vysokým konzervačním a antibakteriálním schopnostem se tea tree přidává do výrobků péče o problematickou pleť, anti-agingových řad, šamponů, řad proti striím a výrobků dentální hygieny. Stimuluje obnovu kožních buněk, brání rozvoji infekce a odstraňuje stařecké skvrny.